1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. https://opusdei.org/pl-pl/article/zeslanie-ducha-swietego/ .

 

  1. Najbliższy czwartek (Msza Święta o powołania i za powołanych tylko w Żarnowie o 17.00), piątek i sobota są pierwszymi miesiąca. Msze Święte z Komunią świętą wynagradzającą w piątek i sobotę: Żarnowo ? 17.00; 18.00 ? Rzystnowo; Koniewo o 19.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

 

  1. Tradycyjnie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 01.06. (poniedziałek) ? uroczystość Maryi Matki Kościoła, patronki naszej archidiecezji; 03.06. (środa) – świętych Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_lwanga.html; 04.06. (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana https://niezbednik.niedziela.pl/artykul/892/Swieto-Chrystusa-Najwyzszego-i-Wiecznego; 05.06. (piątek) ? św. Bonifacego, biskupa i męczennika https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/06-05a.php3.

 

  1. Chcemy, aby po modlitwie w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.) modlitwa różańcowa była kontynuowana. Zapraszam wszystkich modlących się z tej okazji (i nie tylko) do utworzenia róży żywego różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 59940 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę należy sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność: indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca (następna 14 czerwca).

 

  1. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca a I Komunii św. 27 czerwca tego roku.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!