1. Dzisiaj odpust parafialny w Żarnowie ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. 10.30 ? poświęcenie działki pod budowę nowego domu parafialnego i odrestaurowanych głównych drzwi wejściowych, następnie uroczysta Msza święta w int. dziękczynno ? błagalnej za wszystkich Parafian, Przyjaciół, Gości, Ofiarodawców, Dobrodziejów, pana organisty Kamila i jego rodziny (w dzień św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i organistów), pana burmistrza Andrzeja Wyganowskiego (z okazji zbliżających się imienin).

         W trakcie Mszy Świętej przed Ofiarowaniem poświęcamy prezent (dar) na tegoroczne imieniny Kościoła Parafialnego.

        Uroczystości prowadzi Ksiądz Kanonik Marian Szostak ze Szczecina.

 

  1. Przez cały listopad (w ośmiu wybranych dniach) możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Więcej w załączniku na stronie internetowej parafii i aplikacji na smartfony.

 

  1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych: Żarnowo ? środa, czwartek, piątek i sobota o 17.00; środa o 18.15 w Koniewie; czwartek o 18.15 w Rzystnowie.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 24.11.(wtorek) ? św. Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy https://deon.pl/wiara/sw-andrzeja-dung-lac-i-116-towarzyszy,49983; 25.11. (środa) ? św. Katarzynę Aleksandryjską http://goleniow.eparafia.pl/katarzyna.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękuję bardzo za ofiary przy okazji Wypominek.

 

  1. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 13 grudnia) ? do rozpoczęcia budowy nowego domu parafialnego (plebanii) – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent https://www.youtube.com/watch?v=VzWLCXDakSo.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!