1. Dzisiaj poświęcamy gromnice. Gromnica to świeca znajdująca się w każdym chrześcijańskim domu, jako ochrona na różne trudne chwile w życiu człowieka. Po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszki na zakony klauzurowe.

 

  1. Tegoroczny karnawał trwa do 25 lutego włącznie. Środa Popielcowa ? 26 lutego. Rekolekcje parafialne wielkopostne od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu do środy (01 ? 04 marca br.). Poprowadzi je ks. Piotr Brotoń ze Szczecina, wieloletni duszpasterz w Kazachstanie i na Ukrainie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 03.02. (poniedziałek) ? św. Błażejahttps://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2003/Przewodnik-Katolicki-5-2003/Wiara-i-Kosciol/Swiety-Blazej-gardla-zagrzej; 05.02 (środa) ? św. Agatęhttps://stacja7.pl/swieci/sw-agata-chroni-przed-ogniem-i-rakiem-piersi/; 06.02. (czwartek) ? św. Pawła Miki i Towarzyszyhttps://deon.pl/wiara/sw-pawel-miki-sj-upodobniony-do-chrystusa,332577.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Na Mszę Świętą w czwartek o 17.00 w Żarnowie zapraszam ministrantów i ich rodziców. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte z Komunią św. wynagradzającą (9 pierwszych piątków miesiąca): Żarnowo ? 17.00, 18.00 ? Rzystnowo, Koniewo 19.00.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 30876 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (najbliższa, 09 lutego).

 

  1. Zakończyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wizytę duszpasterską ? kolędę. Z całego serca dziękuję wszystkim rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów i mieszkań, aby otrzymać błogosławieństwo Boże na cały rok. Dziękuję za miłe i serdeczne przyjęcie, wyrazy życzliwości, dobre słowo. Dziękuje za wszelkie uwagi i wskazówki, które pomogą jeszcze owocniej pracowaćna rzecz naszej parafii. Dziękuję za wszystkie ofiary, złożone przy okazji kolędy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do ministrantów, którzy towarzyszyli kapłanowi podczas kolędy. Dziękujemy rodzicom ministrantów za życzliwość i współpracę . Za wszelkie dobro ? Bóg zapłać!

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia ? niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!