https://ekai.pl/jak-wyznaczano-daty-wielkanocy-wyjasnia-patrolog/

 

  1. Jutro drugi dzień świąt Wielkiej Nocy. Msze Święte: 9.00 ? Rzystnowo; 10.30 ? Żarnowo i o 12.00 w Koniewie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.

 

  1. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. Następna niedziela to święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia wypada święto patronalne Caritas. Będą zbierane ofiary do puszki na różne potrzeby działalności organizacji Caritas.

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii (włączmy również intencję o opanowanie obecnej epidemii!!!) ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za przepiękne przygotowanie kościołów na Triduum Paschalne (Ciemnica i Boży Grób oraz wystrój wielkanocny): Żarnowo ? Kania Małgorzata i Karol, Szczepanowicz Małgorzata i Roman, Edyta Kowalska, Katarzyna Sołtysiak, wszyscy ofiarodawcy na kwiaty.

Wyrazy wdzięczności wszystkim posługującym w liturgii Triduum Paschalnego.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za piękne odnowienie wszystkich krzyży w przestrzeni zewnętrznej na terenie całej parafii.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 50896 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność! W tych ciężkich czasach przy skromnej obecności wiernych na ?tacę na działkę? (05 kwietnia) zebraliśmy aż 700 zł (następna 10 maja).

 

  1. Wszystkim, do których dochodzą nasze ogłoszenia, życzę w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!