1. Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia ? przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. https://www.faustyna.pl/zmbm/odpust-zupelny-na-swieto-milosierdzia/

 

  1. Dziś święto patronalne kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszki na różne potrzeby działalności Caritas.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 21.04 (wtorek) św. Anzelmahttps://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-21a.php3; 23.04 (czwartek) św. Wojciechahttps://prymaspolski.pl/patron-sw-wojciech/; 25.04. (sobota) św. Markahttp://www.swmarek.waw.pl/o-parafii-12599/patron-13757.

 

  1. Zwracam się do wszystkich Parafian o ?miłosierne spojrzenie się wokół siebie?, aby dostrzec tych, którzy potrzebują pomocy w wyniku skutków epidemii koronawirusa. Następnie proszę o kontakt drogą telefoniczną lub elektroniczną z kancelarią parafialną. Bądźmy razem, bądźmy wspólnotą!

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii (włączmy również intencję o opanowanie obecnej epidemii!!!) ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za ofiary przy okazji ?objazdowej święconki pokarmów wielkanocnych?. Odczytuje to jako znak troski i potrzeby Wam kapłana.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za piękne odnowienie wszystkich krzyży w przestrzeni zewnętrznej na terenie całej parafii.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 51096 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność! W tych ciężkich czasach przy skromnej obecności wiernych na ?tacę na działkę? (05 kwietnia) zebraliśmy aż 700 zł (następna 10 maja).

 

  1. Wszystkim, do których dochodzą nasze ogłoszenia, życzę w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!