1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

 

  1. Nabożeństwa majowe (Litania Loretańska do NMP) odprawiamy przed albo Mszy Świętej, indywidualnie lub wśród domowników.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 04.05. (poniedziałek) ? św. Floriana http://dziennikparafialny.pl/2015/dlaczego-sw-florian-jest-patronem-strazakow/; 06.05. (środa) ? święto świętych apostołów Filipa i Jakuba https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-06.php3; 08.05. (piątek) uroczystość (znosi post od potraw mięsnych) św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski https://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/swiety-stanislaw-ze-szczepanowa-biskup-meczennik-glowny-patron-polski/.

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii (włączmy intencję o opanowanie obecnej epidemii i o deszcz) ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zapisujmy się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zwracam się do wszystkich Parafian o ?miłosierne spojrzenie się wokół siebie?, aby dostrzec tych, którzy potrzebują pomocy w wyniku skutków epidemii koronawirusa. Następnie proszę o kontakt drogą telefoniczną lub elektroniczną z kancelarią parafialną. Bądźmy razem, bądźmy wspólnotą!

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 54000 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność! W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca (10 maja), możemy złożyć większą ofiarę na ?tacę na działkę?. Z góry: Serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Wszystkim, do których dochodzą nasze ogłoszenia, życzę w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!