1. Dzisiaj w naszej parafii (w większości Polski w poprzednią niedzielę) przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki na rzecz misji.

 

  1. Gorzkie Żale w niedziele: Rzystnowo i Koniewo ? po Mszy Świętej, Żarnowo przed Mszą Świętą.

 

  1. W czwartek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, opiekuna Kościoła Powszechnego, dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn https://radioniepokalanow.pl/niepokalana-zdradza-dlaczego-warto-modlic-sie-do-sw-jozefa/.

 

  1. W piątek Drogi Krzyżowe: 17.00 ? Żarnowo; 18.15 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo. Za udział w tym nabożeństwie i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii (włączmy również intencję o opanowanie obecnej epidemii!!!) ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Jesteśmy w trakcie zakupu działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie. Umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana 11 stycznia tego roku. Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 41946 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (Bóg zapłać za ofiary z drugiej niedzieli marca w wysokości 1940 zł., następna: 05 kwietnia br.- pierwsza, ale druga ze względu na Wielkanoc).

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Błogosławieństwa w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzamy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

 

  1. https://episkopat.pl/abp-gadecki-zachecam-do-korzystania-z-dyspensy-od-uczestnictwa-w-niedzielnej-mszy-sw/