1. Trzecia niedziela Adwentu jest zwaną Gaudete (Radości), stąd kolor różowy ornatu.

 

  1. Gościmy dzisiaj ks. Krzysztofa Bartoszewskiego proboszcza z Długołęki, który głosi nauki adwentowe (?małe rekolekcje?) i służy w konfesjonale.

 

  1. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty: Żarnowo o 17.00 ? środa, czwartek, piątek, sobota; Rzystnowo o 18.15 ? środa; Koniewo o 18.15 ? czwartek.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 14.12. (poniedziałek) ? św. Jana od Krzyża https://teologiapolityczna.pl/jan-pawel-ii-o-sw-janie-od-krzyza.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękujemy Maciejowi Dąbrowskiemu za transmisje Mszy Świętych z kościoła parafialnego.

 

  1. Od nowego roku każdego 22 miesiąca (lub w okolicy) w kościele parafialnym będą odprawiane Msze Święte przez wstawiennictwo Św. Rity i św. Jana Pawła II w intencjach, które możemy na kartce wrzucać do skarbonek w świecznikach.

 

  1. Bóg zapłać za dzisiejsze większe ofiary na tacę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca.

 

  1. Trwamy – od 7 do 15 grudnia tego roku – w Nowennie do św. Andrzeja Boboli prosząc o ustanie epidemii. Szczegóły w załącznikach na stronie internetowej parafii i mobilnej aplikacji na smartfony.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!