1. Od poniedziałku 13 stycznia w kalendarzu kościelnym przeżywamy okres zwykły (kolor szat liturgicznych ? zielony). Natomiast w tradycji naszej polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego włącznie. Również do tego czasu wystrój kościoła jest bożonarodzeniowy.

1. Trwa kolęda (wizyta duszpasterska w domach wiernych parafii):

21.01. (wtorek) od 15.00 ? Racimierz, od ul. Leśnej i domy po stronie szkoły;

22.01. (środa) od 15.00 ? Racimierz, od ul. Łąkowej i domy po drugiej stronie szkoły.

23.01. (czwartek) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Podgórna i Studencka (po stronie sklepów);

24.01. (piątek) od 15.00 ? Żarnowo, ul Studencka (po przeciwnej stronie sklepów);

25.01. (sobota) od 10.00 ? Żarnowo, ul. Kościelna (rozpoczęcie od strony lasu, po jednej i drugiej stronie).

26.01. (niedziela) od 14.00 ? Żarnowo, ul. Boczna i ul. Spokojna.

Proszę, aby wszyscy ? w miarę możliwości ? uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu. Dzieci niech przygotują zeszyty z religii i książeczki/sprawdziany z niedzielnych Mszy Świętych. Przy okazji wizyty będę spisywać na nowo dane wiernych (do użytku wewnętrznego parafii).

1. We wtorek (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a w środę ? Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 21.01. (wtorek) ? św. Agnieszkę https://stacja7.pl/swieci/sw-agnieszka-mezna-niewinnosc/?gclid=Cj0KCQiA9orxBRD0ARIsAK9JDxTadzUsFmdTN9NNO781WyEatq2cHTT12Vng2C0yna33LVsdIRhJDEgaAg9vEALw_wcB; 24.01. (piątek) ? św. Franciszka Salezego https://deon.pl/wiara/sw-franciszek-salezy-patron-dziennikarzy,120591; 25.01. (sobota) ? święto nawrócenia św. Pawła http://www.slowo.redemptor.pl/pl/1204/7456/nawrocenie-sw-pawla-apostola-%E2%80%93-swieto.html.

1. Do końca stycznia zapisujemy się na pielgrzymkę do Chorwacji (26 maja do 04 czerwca 2020 r.). Potrzebny do tego formularz jest do pobrania z naszej strony parafialnej www.parafiazarnowo.pl oraz do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła.

1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory na ten cel zebraliśmy 27 tysięcy 576 złotych. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o wpłaty indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 09 lutego).

1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Do zobaczenia na kolędzie! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!