1. Gorzkie Żale w niedziele: Rzystnowo i Koniewo ? po Mszy Świętej, Żarnowo przed Mszą Świętą.

 

  1. W piątek Drogi Krzyżowe: 17.00 ? Żarnowo; 18.15 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo. Za udział w tym nabożeństwie i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Jesteśmy w trakcie zakupu działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie. Umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia tego roku. Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 34906 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (Bóg zapłać za dzisiejszą tacę, następna: 05 kwietnia br.).

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Ks. rektor Krzysztof Łuszczek i kleryk Andrey Mescheraykow z naszego seminarium duchownego w Szczecinie przekazują podziękowania za złożone ofiary w poprzednią niedzielę. Również ks. Piotr Brotoń wyraża wdzięczność za ofiary zebrane w czasie rekolekcji (01 – 04 marca 2020 r.)

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz misji.

 

  1. Do kobiet z okazji Waszego Święta kieruję słowa św. Jana Pawła II: Dziękujemy ci, kobieto-matko, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy ci, kobieto-małżonko, która nierozerwalnie łączysz swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.

Dziękujemy ci, kobieto-córko i kobieto-siostro, która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy ci, kobieto pracująca zawodowo, zaangażowana we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł „tajemnicy”, w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana, która na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa ? Słowa Wcielonego, otwierasz się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu „oblubieńczą” odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swoim stworzeniem.

Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi. Maryjo, Królowo miłości, czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi oraz w dziele szerzenia Królestwa Bożego!

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy, nauki. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!