1. Jutro w poniedziałek 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte: 9.00 ? Rzystnowo; 10.30 ? Żarnowo; 12.00 ? Koniewo. W tym dniu zostanie poświęcona kreda na oznaczenie drzwi naszych domów i mieszkań: K vel C (Christus ) M (Mansionem) B (Benedicat), NIECH CHRYSTUS BŁOGOSŁAWI TEN DOM (MIESZKANIE).

Przy okazji pobierania poświęconej kredy można będzie złożyć drobną ofiarę przeznaczoną na potrzeby misyjne.

 

  1. Od środy 08 stycznia rozpoczynamy kolędę (wizytę duszpasterską w domach wiernych parafii):

08.01. (środa) od 15.00 ? Koniewo:

09.01. (czwartek) od 15.00 ? Siniechowo;

10.01. (piątek) od 15.00 ? Machowiec, Miodowice;

11.01. (sobota) od 10.00 ? Rzystnowo;

12.01.(niedziela) od 14.00 ? Jarszewko;

14.01. (wtorek) od 15.00 ? Zielonczyn;

15.01. (środa) od 15.00 ? Żarnówko.

 

Proszę, aby wszyscy ? w miarę możliwości ? uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu. Dzieci niech przygotują zeszyty z religii i książeczki/sprawdziany z niedzielnych Mszy Świętych. Przy okazji wizyty będę spisywać na nowo dane wiernych (do użytku wewnętrznego parafii).

 

  1. Do końca stycznia zapisujemy się na pielgrzymkę do Chorwacji (26 maja do 04 czerwca 2020 r.). Potrzebny do tego formularz jest do pobrania z naszej strony parafialnej www.parafiazarnowo.pl oraz do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej. Koszt zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory na ten cel zebraliśmy 21 tysięcy zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o wpłaty indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (najbliższa za tydzień 12 stycznia).

 

  1. Obecnie radę parafialną tworzą: Roman Jagieński, Arkadiusz Tomala i Mirosław Jarmuła. Kto chciałby należeć do takiej rady proszę o zgłaszanie się do mnie.

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Do zobaczenia na kolędzie! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!