1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne wielkopostne, które potrwają do środy (01 ? 04 marca br.). Prowadzi je ks. Piotr Brotoń ze Szczecina, wieloletni duszpasterz w Kazachstanie i na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę (01.03.2020 r.) ? na wszystkich Mszach Świętych; w poniedziałek (02.03.)  i we wtorek (03.03.) o 17.00 w Żarnowie; w poniedziałek i środę o 18.30 w Koniewie; we wtorek o 18.30 i środę o 17.00 w Rzystnowie. Szczegółowy plan na pocztówkach.Spowiedź św. przed i w trakcie każdej Mszy Świętej.

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie Andreya Mescheraykowa, pochodzącego z Syberii. Dzieli się historią swojego powołania. Po Mszy Świętej zbiera ofiary na rzecz seminarium.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w kościele parafialnym w Żarnowie o 17.00 Msza Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji za powołanych i o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii. Po modlitwie spotkanie z członkami Róż Żywego Różańca.

 

 1. W piątek drogi krzyżowe: 17.00 ? Żarnowo; 18.15 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo – z możliwością przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (9 pierwszych piątków miesiąca).

 

 1. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach. Msze Święte pierwszosobotnie z Komunią Świętą wynagradzającą: 17.00 ? Żarnowo; Rzystnowo ? 18.00
  i Koniewo o 19.00.

 

 1. Będziemy w tym roku uroczyście obchodzić setne urodziny św. Jana Pawła II (18.05.2020 r.). Pierwszym działaniem związanym z tym wydarzeniem jest zaproszenie do modlitwy w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II?. Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

 1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 34706 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 08 marca).

 

 1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za dekoracje wielkopostne.

 

 1. Błogosławieństwa na czas świętych rekolekcji i cały tydzień pracy, nauki. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!