1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich https://ekai.pl/iii-swiatowy-dzien-ubogich-laczy-ludzi-dobrej-woli/ i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych http://podlasie24.pl//kraj/kosciol/swiatowy-dzien-pamieci-ofiar-wypadkow-drogowych-/audio/-2c2f2.html.

 

  1. W związku z dzisiejszą Niedzielą Ubogich można wziąć z zakrystii tzw. Tytkę Charytatywną http://www.caritas.lodz.pl/?art=1b14e0430f91c643c2f9fe91016053e6, napełnić ją żywnością z wydłużonym terminem do spożycia i środkami chemicznymi. Następnie przekazać bezpośrednio potrzebującym lub dostarczyć do mnie.

 

  1. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu: Rzystnowo ? środa o 17.00; Koniewo ? środa

o 18.00; Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota o 17.00.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 18.11 (poniedziałek) ? bł. Karolinę Kózkównę http://sanktuariumzabawa.pl/index.php/pl/droga-krzyzowa/rozwazania/18-zywot-blogoslawionej-karoliny-kozkowny; 20.11 (środa) ? św. Rafała Kalinowskiego http://karmelczerna.pl/sw-rafal-kalinowski/; 22.11 (piątek) ? św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej i organistów (pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście, panu Kamilu) https://deon.pl/kosciol/sw-cecylia-patronka-muzyki-koscielnej,265917.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W kościele parafialnym w Żarnowie odpust o 12.00, który poprowadzi ks. Piotr Krzywda ze szkół salezjańskich w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Po uroczystej liturgii zapraszamy wszystkich (!!!) na plac przykościelny do stołu z regionalnymi wyjątkowo smacznymi wyrobami.

 

  1. Wyjątkowo w następną niedzielę 24 listopada Msza Święta w Koniewie o 10.30.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Rodzinie Tomalów dziękujemy za prezent (kielich mszalny) z okazji tegorocznych imienin kościoła parafialnego.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!