1. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: modlimy się i zbieramy przy wyjściu z kościoła do puszki ofiary dla głodujących w Sudanie Południowym https://pkwp.org/dzien-solidarnosci/sudan-poludniowy.

 

  1. Jutro w poniedziałek 11 listopada Święto Niepodległości naszej Ojczyzny (101 rocznica odzyskania wolności po 123 latach zaborów). Pamiętajmy o modlitwie za Polskę. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę: Rzystnowo ? 9.00; Żarnowo ? 10.30; Koniewo ? 12.00.

 

  1. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu: Rzystnowo ? środa o 17.00; Koniewo ? środa

o 18.00; Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota o 17.00.

 

  1. tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 11.11 (poniedziałek) ? św. Marcina https://www.niedziela.pl/artykul/34316/nd/Swiety-Marcin; 12.11 (wtorek) ? św. Jozafata https://deon.pl/wiara/sw-jozafat-kuncewicz-meczennik-jednosci,52869; 13.11 (środa) ? świętych Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polsk http://www.sanktuarium.miedzyrzecz.pl/i; 15.11 (piątek) ? św. Alberta Wielkiego. https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-15a.php3o.

 

  1. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. ?Nieplanowane?. Gorąco zachęcam, by wybrać się do kina. Więcej o filmie w gazecie ewangelizacyjnej Dobre Nowiny, które proszę przyjąć od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Zwracam się do wszystkich o przynoszenie różnych zdjęć z naszego kościoła parafialnego. Chcemy przygotować małą wystawę fotograficzną na czas odpustu. Zdjęcia można dostarczyć do mnie lub Katarzyny Sołtysiak, Edyty Kowalskiej. Zdjęcia po zeskanowaniu zostaną zwrócone.

Odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla odbędzie się 24 listopada w niedzielę o 12.00.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!