1. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny (https://misje.franciszkanie.pl/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-pazdziernik-2019/).

Wspólnotowa modlitwa różańcowa w kościele: Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota po Mszy Świętej o 17.00; Rzystnowo ? piątek i sobota po Mszy Świętej o 18.00; Koniewo ? piątek i sobota po Mszy Świętej o 19.00. Odmawiajmy również różaniec w domach: indywidualnie i rodzinnie.

 

  1. Na Mszę Świętą i różaniec w czwartek o 17.00 w Żarnowie zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 01.10. (wtorek) ? św. Teresę od Dzieciątka Jezus https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-01a.php3; 02.10 (środa) ? świętych Aniołów Stróżów https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-02.php3; 04.10. (piątek) ? św. Franciszka z Asyżu https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-04.php3; 05.10. (sobota) ? św. Faustynę https://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/10-05a.php3.

 

  1. Informuję, że sołtysi Zielonczyna (Żarnówka), Żarnowa, Racimierza i Łąki (Jarszewka) w tym czasie rozmawiają z mieszkańcami sołectw na temat budowy nowej plebanii.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

  1. Warto zaglądać na naszą stronę parafialną (www.parafiazarnowo.pl) i aplikację mobilną na smartfony ?Parafia Chrystusa Króla w Żarnowie?.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. W Rzystnowie podczas odpustu zebrano na odnowioną wieżę kościelną 4000 zł.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!