1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym czasie będziemy ogarniać modlitwą wszystkie dzieła misyjne w świecie. Podczas Mszy Świętych w tygodniu będzie można składać drobne ofiary na misje. https://archidiecezjalubelska.pl/blog/__trashed-2/

 

  1. Przeżywamy październik, miesiąc różańcowy i w tym roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny https://missio.org.pl/pontyfikat/555-pazdziernik-2019-nadzwyczajny-miesiac-misyjny.

Wspólnotowa modlitwa różańcowa w naszych kościołach: Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota po Mszy Świętej o 17.00; Koniewo ? środa po Mszy Świętej o 17.00; Rzystnowo ? środa po Mszy Świętej o 18.15. Odmawiajmy również różaniec w domach: indywidualnie i rodzinnie.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 22.10. (wtorek) ? św. Jana Pawła II https://deon.pl/wiara/duchowosc/te-modlitwe-jan-pawel-ii-odmawial-codziennie-az-do-smierci-podyktowal-mu-ja-ojciec,476912.

 

  1. W czwartek 24 października w Żarnowie po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej o 17.00 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

  1. Proszę, aby powoli składać wypełnione deklaracje związane z tematem budowy nowej plebanii. Można do sołtysów lub bezpośrednio do mnie. Każda decyzja będzie uszanowana. Najważniejsze, żeby dać odpowiedź.

 

  1. Od 26 maja do 04 czerwca 2020 roku planujemy pielgrzymkę parafialną do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny (Medjugorie, Dubrownik, Ludberg, Riwiera Makarska, etc.). Zapisy już wkrótce.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Są również już Kartki na Wypominki za naszych zmarłych.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!