1. Dzisiaj modlimy się z okazji rozpoczynającego się jutro Nowego Roku Szkolnego. Zachęcam do spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w tej intencji.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Żarnowie Msza Święta o 17.00 w intencji powołanych i nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne, szczególnie z naszej parafii. Na tę Mszę Świętą zapraszam wszystkie dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania wraz z rodzicami.

 

  1. W pierwszy piątek i sobotę Msze Święte: Żarnowo ? 17.00; Rzystnowo ? 18.00, Koniewo ? 19.00. Pamiętajmy o praktykach 9 pierwszych piątków miesiąca i 5 pierwszych sobotach.

https://www.pch24.pl/pierwszy-piatek-miesiaca–nie-zmarnuj-go-i-stan-w-obronie-kosciola,62679,i.html

https://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosaryArticles&a=ShowRosaryArticle&ra_id=13

 

  1. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach.

 

  1. Pielgrzymów udających się od 26 do 28 września br. do Lichenia i Częstochowy proszę o dokonanie opłaty za wyjazd w terminie do 8 września włącznie.

 

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie nowego ziarna pod zasiew na polu, ogrodzie.

 

  1. Wierni z Rzystnowa, Miodowic i Machowca zapraszają 15 września (niedziela) o 12.00 na doroczny odpust ku czci patrona kościoła w Rzystnowie św. Stanisława Kostki połączone z dożynkami i poświęceniem odnowionej wieży kościelnej.

 

  1. Warto zaglądać na naszą stronę parafialną (www.parafiazarnowo.pl) i aplikację mobilną na smartfony ?Parafia Chrystusa Króla w Żarnowie?.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Mieszkańcom Koniewa i Siniechowa oraz ich przyjaciołom dziękuję za perfekcyjne przygotowanie odpustu połączonego z dożynkami w niedzielę 25 sierpnia. Przy tej okazji zebrano na odnowienie zabytkowego kościoła w Koniewie 5555,12.
  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Dużo siły w pracach polowych i innych. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!