1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 14.08 (środa) ? św. Maksymiliana Kolbe, 15.08 (czwartek) ? uroczystość Wniebowzięcia NMP, 17.08 (sobota) ? św. Jacka Odrowąża.

2. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) Msze Święte jak w każdą niedzielę: 9.00 ? Rzystnowo, 10.30 ? Żarnowo, 12.00 ? Koniewo. Podczas każdej Mszy Świętej święcenie ?bukietów? z roślin, ziół.

https://pl.aleteia.org/2017/08/14/wszystko-o-bukietach-na-swieto-matki-boskiej-zielnej/

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

https://ekai.pl/apel-zespolu-episkopatu-ds-apostolstwa-trzezwosci-na-miesiac-trzezwosci/

4. Wierni z Koniewa i Siniechowa zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej w Koniewie (nasz kościół filialny) w niedzielę 25 sierpnia o 12.00.

5. Również już za tydzień w niedzielę 18 sierpnia o 12.00 uroczysta dziękczynna Msza Święta odpustowa ze świętojackowym poświęceniem kłosów – a potem biesiada z pierogami. Serdecznie zapraszamy.

6. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

7. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Dużo siły w pracach polowych. Cieszymy się gośćmi na naszym terenie i ogarniamy ich modlitwą. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!