1.  Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie za kochanych tatusiów.

 

  1. W kościele parafialnym w Żarnowie codzienne o 17.00 obchodzimy oktawę Bożego Ciała (do czwartku 27 czerwca) z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 

  1. Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

  1. W najbliższy czwartek po uroczystości Bożego Ciała, kończą się ośmiodniowe obchody ku czci Najświętszego Sakramentu. Po procesji i błogosławieństwie eucharystycznym kapłan błogosławi przyniesione przez wiernych wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Lud wraz z kapłanem prosi Boga, aby swą wszechmocną opieką otaczał pola, łąki i lasy, strzegł przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce i plony. Msze Święte: Żarnowo ? 17.00, Rzystnowo ? 18.00, Koniewo ? 19.00

 

  1. W miesiącu czerwcu zachęcam do wspólnotowego i indywidualnego odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte: Żarnowo ? 17.00, Rzystnowo ? 18.00, Koniewo ? 19.00

 

  1. Natomiast w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte: Żarnowo ? 17.00, Rzystnowo ? 18.00, Koniewo ? 19.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2003/Przewodnik-Katolicki-26-2003/Temat-numeru/Swietopietrze-przez-wieki

 

  1. Dzisiaj (podobnie jak zeszłej niedzieli) również odbywa się zbiórka ofiar do puszek na akcję Lato 2019 prowadzoną przez Caritas.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W następną niedzielę 30 czerwca o 14.00 przy plebanii spotkanie uczestników niedawnej pielgrzymki parafialnej do Włoch. Serdecznie zapraszam!

11. We wrześniu (od 26 do 28) chcemy pielgrzymować do Lichenia i Częstochowy w ramach corocznej pielgrzymki archidiecezjalnej. Koszt przejazdu i 2 noclegów ? 300 złotych. Zapisy trwają.

12. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.

13. Błogosławionego tygodnia, szczęśliwych i owocnych wakacji, urlopów ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!