https://ekai.pl/jak-wyznaczano-daty-wielkanocy-wyjasnia-patrolog/

 

 

 

  1. Jutro drugi dzień świąt Wielkiej Nocy. Msze Święte: 9.00 ? Rzystnowo; 10.30 ? Żarnowo i o 12.00 w Koniewie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.

 

  1. Zapraszam w najbliższy czwartek do kościoła kandydatów do bierzmowania: o 17.00 w Żarnowie; 18.30 w Rzystnowie i w Koniewie 19.30. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania 2 maja br. o 11.00 w kościele parafialnym w Żarnowie.

 

  1. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. Następna niedziela to święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia wypada święto patronalne Caritas. Będą zbierane ofiary do puszki na różne potrzeby działalności organizacji Caritas.

 

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Za dwa tygodnie w niedzielę 5 maja br. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd o 13.00, udział w różańcu pokutnym z kościoła na cmentarz wojenny, powrót ok. 22.00. Koszt 50 złotych. Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za przepiękne przygotowanie kościołów na Triduum Paschalne (Ciemnica i Boży Grób): Żarnowo ? Kania Małgorzata, Szczepanowicz Małgorzata i Roman, Edyta Kowalska, Katarzyna Sołtysiak, Karol Węcławek, wszyscy ofiarodawcy na kwiaty. Za ogólne posprzątanie kościoła: Aleksandra Kulma, Matuszak Jolanta, Matuszak Anna i Łuczak Marian; Rzystnowo ? wszystkim pod kierunkiem pana sołtysa Andrzeja; Koniewo ? wszystkim pod kierunkiem pana sołtysa Krzysztofa.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 300 złotych od mieszkańców Łąki przekazane pani sołtys Paulinie na potrzeby związane z budową plebanii i remontem kościoła w Żarnowie.

 

  1. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa wszystkim Parafianom i Gościom ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!