1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego (koniec okresu wielkanocnego, następuje okres zwykły w kalendarzu kościelnym). Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Wydział Teologiczny US. Natomiast o 20.00 wyruszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch.

http://www.ministranci.archidiecezja.katowice.pl/liturgia,rok-liturgiczny-wstep

 

  1. W miesiącu czerwcu zachęcam do wspólnotowego i indywidualnego odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. We wrześniu (od 26 do 28) chcemy pielgrzymować do Lichenia i Częstochowy w ramach corocznej pielgrzymki archidiecezjalnej. Koszt przejazdu i 2 noclegów ? 300 złotych. Zapisy trwają.

 

  1. W dwie następne niedziele (16 i 23 czerwca) odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na akcję Lato 2019 prowadzoną przez Caritas.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Osobne wyjątkowe podziękowanie składam za wspaniałe przygotowanie mojego jubileuszu 25 – lecia kapłaństwa

 

  1. Ołtarze na Boże Ciało w Żarnowie proszę przygotować: 1. Przy Dębie na ul. Kościelnej (mieszkańcy ulicy); 2. Przy budynku tzw. nauczycielskim na ul. Podgórnej (rodzice dzieci komunijnych); 3. Przy sklepie przemysłowym na ul. Studenckiej (mieszkańcy ulicy) i 4. Przy Straży Pożarnej (strażacy i mieszkańcy Racimierza).

 

  1. Błogosławionego tygodnia ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!