1.  2 czerwca to 40 rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny, która była w skutkach przełomowa w dziejach historii Polski. Zachęcam do obejrzenia filmu ?Pielgrzym?. https://youtu.be/t2BtCvThuSg

2. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszki na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

  1. W miesiącu czerwcu zachęcam do wspólnotowego i indywidualnego odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Najbliższy czwartek i piątek są pierwszymi tego miesiąca. W czwartek modlimy się za powołanych i o nowe liczne, święte powołania do służby w kościele, szczególnie z naszej parafii. W piątek przyjmujemy Komunię św. wynagradzającą za grzechy przeciwko Sercu Jezusowemu (tzw. 9 pierwszych piątków miesiąca).

5. Następna niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego (koniec okresu wielkanocnego). Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Wydział Teologiczny US. Natomiast o 20.00 wyruszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch.

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. We wrześniu (od 26 do 28) chcemy pielgrzymować do Lichenia i Częstochowy w ramach corocznej pielgrzymki archidiecezjalnej. Koszt przejazdu i 2 noclegów ? 300 złotych. Można się już zapisywać.

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

9. Błogosławionego tygodnia ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!