1. Dzisiaj i następną niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na  akcję Lato 2019 prowadzoną przez Caritas.

 

  1. W miesiącu czerwcu zachęcam do wspólnotowego i indywidualnego odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. Najbliższy czwartek 20 czerwca jest uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte i procesje z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy: 9.00 w Rzystnowie, 10.30 w Żarnowie i o 13.00 w Koniewie. Z góry Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, w szczególności dzieciom sypiącym kwiatki..

 

  1. W kościele parafialnym w Żarnowie będziemy po Bożym Ciele obchodzić codzienne o 17.00 oktawę (do czwartku 27 czerwca) z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła

 

  1. W następną niedzielę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o wdzięczności modlitwie za kochanych tatusiów.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. We wrześniu (od 26 do 28) chcemy pielgrzymować do Lichenia i Częstochowy w ramach corocznej pielgrzymki archidiecezjalnej. Koszt przejazdu i 2 noclegów ? 300 złotych. Zapisy trwają.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Ołtarze na Boże Ciało w Żarnowie proszę przygotować: 1. Przy Dębie na ul. Kościelnej (mieszkańcy ulicy); 2. Przy budynku tzw. nauczycielskim na ul. Podgórnej (rodzice dzieci komunijnych); 3. Przy sklepie przemysłowym na ul. Studenckiej (mieszkańcy ulicy) i 4. Przy Straży Pożarnej (strażacy i mieszkańcy Racimierza).

 

  1. Błogosławionego tygodnia ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!