1. Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia ? przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień

1. Dziś święto patronalne kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszki na różne potrzeby działalności Caritas.

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W Żarnowie po Mszy Świętej w środę o 17.00, w piątek przed Mszą Świętą o 10.30, w sobotę po Mszy Świętej o 17.00 i w następną niedzielę przed Mszą Świętą o 10.30. W Rzystnowie po Mszy Świętej w piątek o 9.00, w sobotę o 18.00 i niedzielę o 9.00. W Koniewie po Mszy Świętej w piątek o 12.00, w sobotę o 19.00 i niedzielę o 12.00

1. Uroczystość sakramentu bierzmowania 2 maja br. w czwartek o 11.00 w kościele parafialnym w Żarnowie. W przeddzień o 17.00 spowiedź kandydatów i świadków, Msza Święta, próba i sprzątanie kościoła.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte: w czwartek o 11.00 w Żarnowie. W piątek (uroczystość NMP Królowej Polski) ? 9.00 (Rzystnowo), 10.30 (Żarnowo), 12.00 (Koniewo). W sobotę ? 17.00 (Żarnowo), 18.00 (Rzystnowo), 19.00 (Koniewo).

1. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych w domach.

1. Również w sobotę 4 maja wspominamy św. Floriana. W Żarnowie Msza Święta o 17.00 z udziałem naszych strażaków.

1. W najbliższą niedzielę, 5 maja br. pielgrzymujemy do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd o 13.00, udział w różańcu pokutnym z kościoła na cmentarz wojenny, powrót ok. 22.00.

W czerwcu wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Włoch, a we wrześniu do Lichenia i Częstochowy.

1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

1. Błogosławionego tygodnia, wypoczynku w wolne dni ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!