1. Dzisiaj modlimy się i zbieramy ofiary do puszki na rzecz Przemysława Wieczorka pochodzącego z naszej parafii (Rzystnowo), który ciężko choruje na nowotwór oka https://pomagam.pl/bi3ei8jo. Z góry: Bóg zapłać!

 

  1. Msze Święte Roratnie (https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-rozpoczyna-sie-adwent-i-akcja-roraty/) w tym tygodniu: Rzystnowo ? środa o 17.00; Koniewo ? środa o 18.00; Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota o 17.00.

 

  1. W nachodzącym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 12.12. (czwartek) ? NMP z Guadalupe https://www.pch24.pl/cztery-naprawde-niesamowite-fakty-dotyczace-wizerunku-matki-bozej-z-guadelupe,64736,i.html; 13.12. (piątek) – św. Łucji https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-13a.php3; 14.12. (sobota) ? św. Jana od Krzyża https://deon.pl/wiara/sw-jan-od-krzyza-od-ciemnosci-ku-swiatlu,2781.

 

4.   Można już zapisywać się na pielgrzymkę do Chorwacji. Potrzebny do tego formularz jest do pobrania poniżej.

Karta Chorwacja 2020

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Poświęcone opłatki będą przynoszone do naszych domów w okresie Adwentu. Przy tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby wspólnoty naszej parafii. Natomiast świece na stół świąteczny ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? https://ekai.pl/wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-2019/ będzie można zakupić (małe świece ? 6 zł, duże ? 15 zł.) przy wielu różnych okolicznościach.
  1. Na najbliższą sobotę 14 grudnia członkowie Żywego Różańca są zaproszeni do Międzywodzia (godz. 10.00) na regionalny dzień skupienia.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. W przyszła niedzielę będziemy się modlić i zbierać ofiary na ?Kościół na Wschodzie?. Natomiast w Koniewie z inicjatywy sołtysa i rady sołeckiej po Mszy Świętej o 12.00 w miejscowej szkole odbędzie spotkanie opłatkowe dla wszystkich mieszkańców Koniewa i Siniechowa (wydarzenie godne najwyższej pochwały).

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!