Proboszcz naszej parafii, ks. Piotr Dzedzej, obchodził w niedzielę 2 czerwca 25. rocznicę święceń kapłańskich, które przyjął 4 czerwca 1994 roku. Podczas uroczystej Mszy Świętej razem z nim dziękowaliśmy Panu Bogu za dar kapłaństwa i prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszego duszpasterza na kolejne lata.

Poza liczną grupą parafian w jubileuszu ks. proboszcza uczestniczyli jego rodzice i bracia, władze gminy z burmistrzem Andrzejem Wyganowskim oraz kilkudziesięcioosobowa grupa z parafii św. Jerzego w Goleniowie, gdzie przez 7 lat przed przyjściem do Żarnowa ks. proboszcz posługiwał. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył dostojny jubilat, kazanie wygłosił ks. kan. Wacław Nowak, dziekan Dekanatu Goleniów i proboszcz parafii św. Jerzego. Nawiązując do srebrnego jubileuszu ks. Piotra, skupił się na znaczeniu powołania i istocie kapłaństwa. ?Każdy jubileusz kapłana jest źródłem naszej wdzięczności, bo dar powołania i hojność tego daru są niezliczone. Dzisiaj chcemy Bogu podziękować za 25 lat posługi kapłańskiej księdza Piotra Dzedzeja. To nasze świętowanie niech prowadzi nas do refleksji nad istotą kapłaństwa, sakramentu ustanowionego przez Chrystusa na ostatniej wieczerzy, do zastanowienia się, czym jest powołanie kapłańskie, ten tajemniczy głos serca, to zaproszenie, by swoje życie poświęcić Chrystusowi i jego Kościołowi? – powiedział na wstępie (całe kazanie poniżej).

Po Mszy św. do ks. Piotra ustawiła się długa kolejka osób, które chciały mu złożyć życzenia i podziękować za dotychczasową pracę. Było mnóstwo kwiatów, szczere życzenia i upominki, m.in. złoty ornat Chrystusa Króla od wspólnoty ?Świtało? z Goleniowa. Specjalnie dla ks. Piotra podczas mszy śpiewała Asia Stanuch z zespołem, po mszy ? gimnazjalistki ze Stepnicy z p. Witoldem Kaleczycem, a kilkuletnie dziewczynki powiedziały wierszyk i wręczyły jubilatowi bukieciki niezapominajek.

Na koniec, jak na jubileusz przystało, wszyscy zaproszeni zostali do plebanijnego ogrodu, gdzie czekały stoły zastawione smakołykami przygotowanymi przez parafian. Nie zabrakło oczywiście ?urodzinowego? tortu, którym osobiście obdarowywał swoich gości ks. proboszcz.

Tekst i zdjęcia: Maria Palica

Kazanie ks. kan. Wacława Nowaka na 25-lecie święceń kapłańskich ks. Piotra Dzedzeja do pobrania poniżej:

https://parafiazarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2019/06/Kazanie-ks.-kan.-Wacława-Nowaka-na-25-lecie-święceń-kapłańskich-ks.-Piotra-Dzedzeja.doc