1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na międzynarodową fundację ?Kościół w Potrzebie?.

2. Jutro, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek ? Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

3. Od 22 do 27 stycznia w Panamie trwają 34 Światowe Dni Młodzieży. Polecajmy w modlitwach Papieża i młodych.

1. Kolęda ? wizyta duszpasterska w naszych domach. https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/niedziela201301_koleda.html

Plan kolędy:

20.01.2019 r. (niedziela) od 15.00 ? Racimierz od nr 1 do nr 12 i ul. Leśna;

21.01.2019 r. (poniedziałek) od 15.00 ? Racimierz, ul. Łąkowa i od nr 13 do nr 37.

22.01.2019 r. (wtorek) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Studencka (domy i mieszkania po stronie stacji paliw);

23.01.2019 r. (środa) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Studencka (domy i mieszkania po drugiej strony stacji paliw);

24.01.2019 r. (czwartek) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Kościelna (domy i mieszkania po drugiej stronie kościoła);

25.01.2019 r. (piątek) od 16.00 ? Żarnowo, ul. Boczna;

26.01.2019 r. (sobota) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Kościelna (domy i mieszkania po stronie kościoła);

27.01.2019 r. (niedziela) od 15.00 ? Żarnowo, ul. Podgórna i ul. Spokojna.

1. Właśnie w niedzielę 27 stycznia zakończenie kolędy. Jeżeli do kogoś z jakichkolwiek powodów nie dotarłem ? a ma takie życzenie ? to proszę zgłosić się w celu umówienia indywidualnej wizyty.
  2. Intencje mszalne: Żarnowo 27.01. 2019 r. (niedziela) o 10.30 – +Halina(15 rocz.), +Marian i +Kazimierz Chrząstowscy. Rzystnowo o 13.00: +Krystyna Grzegórska (11 rocz.).
  3. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism ( ?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  4. Aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę parafialną do Włoch w dniach od 9 do 18 czerwca 2019 roku. Koszt 2450 zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej i aplikacji mobilna parafia. Na stoliku wyłożone są KARTY ZGŁOSZENIOWE na pielgrzymkę, które należy wypełnić i dostarczyć do księdza jeżeli ktoś zdecyduje się na wyjazd.
  5. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościoła. Serdeczne podziękowania za dbałość o świątynie poprzez cotygodniowe sprzątanie. W Żarnowie dziękujemy: Beacie i Markowi Krupom, Jagodzie Dureckiej ? Biesiadzie, Monice Jagodzińskiej. W tym tygodniu o tę zaszczytną posługę prosimy: Chorzępę Marię, Warchołowską Katarzynę, Wieczorek Grażynę i Woźniak Patrycję.

Przekazuję podziękowania od pisarza Romana Kempińskiego (Romcio Tomcio) za tak duże zainteresowanie jego twórczością, kiedy gościł w naszej parafii w ubiegłą niedzielę.

romciotomcio.pl/wydane.html

1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Do zobaczenia w domach w czasie kolędy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

Ogłoszenie na prośbę Pana Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego

KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ

W związku z powtarzającymi się w naszej Gminie pożarami przewodów kominowych, informujemy że istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu kominiarskiego będącego w dyspozycji OSP Stepnica, OSP Żarnowo, OSP Czarnocin w celu wykonania we własnym zakresie prac konserwatorskich przewodów kominowych. W ten sposób zminimalizujemy zagrożenie pożarowe.

Wykonanie prac konserwacyjnych we własnym zakresie nie zwalnia użytkownika z obowiązku kontroli przewodów kominowych przez kominiarza zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7: §34.1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.

– paleniska na paliwo stałe ? co najmniej raz na 3 miesiące ;

– paleniska na paliwo płynne i gazowe ? co najmniej raz na 6 miesięcy