1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent (nowy rok liturgiczny ? kościelny). Jest to czas duchowego przygotowania się do uroczystości Bożego Narodzenia. Dlatego zapraszam do udziału w Mszach Świętych Roratnich wg ustalonego planu. W tym tygodniu: we wtorek (04.12) o 17.00 w Żarnowie, w środę (05.12) o 17.00 w Rzystnowie i w Koniewie w czwartek (06.12) o 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami i serduszkami.

2. Nowy rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: ?W mocy Bożego Ducha?. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie misji ochrzczonych i bierzmowanych w kościele i świecie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte z komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 17.00 w Żarnowie, w Rzystnowie o 18.00 i o 19.00 w Koniewie. Zachęcam do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

4. Natomiast w najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Godzinę Łaski. W Żarnowie Msza Święta o 12.00 w Godzinę Łaski. W Rzystnowie o 17.00, o 18.00 w Koniewie. Na wszystkich Mszach Świętych będzie można przyjąć Cudowny

5. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Intencje mszale: Żarnowo ? 07 grudnia w piątek o 17.00: za wszystkie nowonarodzone dzieci, aby miały dobrych rodziców i opiekunów – intencja Matek Różańcowych Matki Bożej Fatimskiej i Częstochowskiej oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże z podziękowaniem za wszystkie łaski dla solenizantek: Łucji Wilkowieckiej, Wiesławy Gancarczyk i Barbary Frątczak; w niedzielę 09 grudnia w Żarnowie o 10.30: +Krystyna, +Mieczysław, +Tadeusz Niedźwieccy. W Rzystnowie 13.00: +Czesław Sula, +Janina i +Andrzej.

7. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Włoch w dniach od 9 do 18 czerwca 2019 roku. Koszt 2450 zł. szczegóły na naszej stronie internetowej i aplikacji mobilna parafia.

8. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościoła. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy!

9. Dzisiaj poświęcamy opłatki, które będą tradycyjnie przynoszone do naszych domów przez pana Mariana Łuczaka. Można z tej okazji składać zwyczajowe ofiary na rzecz parafii.

W związku z wczorajszą niekorzystną pogodą chorych odwiedzą w domach w najbliższą sobotę 8 grudnia w godzinach od 8.30 do 11.00.

10. Miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia i do zobaczenia! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

Ogłoszenie na prośbę Pana Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego
KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ
W związku z powtarzającymi się w naszej Gminie pożarami przewodów kominowych, informujemy że istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu kominiarskiego będącego w dyspozycji OSP Stepnica, OSP Żarnowo, OSP Czarnocin w celu wykonania we własnym zakresie prac konserwatorskich przewodów kominowych. W ten sposób zminimalizujemy zagrożenie pożarowe.
Wykonanie prac konserwacyjnych we własnym zakresie nie zwalnia użytkownika z obowiązku kontroli przewodów kominowych przez kominiarza zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7: §34.1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.
– paleniska na paliwo stałe ? co najmniej raz na 3 miesiące ;
– paleniska na paliwo płynne i gazowe ? co najmniej raz na 6 miesięcy

Krzysztof Wasiluk
Komendant Gminny OSP