1. W najbliższą sobotę 24 listopada o 12.00 będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystą Mszę Świętą z kazaniem poprowadzi ks. kan. Wacław Nowak, proboszcz parafii św. Jerzego w Goleniowie. Zapraszam wszystkich parafian i gości. Proszę, abyście Wy zaprosili bliskich z rodziny, którzy mieszkają poza naszą parafią. O 11.30 proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przez członkinie naszych róż różańcowych.

2. Bezpośrednie przygotowania duchowe do odpustu rozpoczniemy w czwartek o 17.00 po wprowadzeniu do kościoła relikwii św. Jose Sancheza del Rio (wizerunek Świętego widzimy na banerze w bocznym ołtarzu kościoła).

Szczegółowo program nawiedzenia relikwii przedstawia się następująco: 22 listopada w czwartek: Żarnowo – 17.00, w Rzystnowie ? 18.00 i o 19.00 w Koniewie; 23 w piątek: o 17.00 w Koniewie, 18.00 ? Rzystnowo i Żarnowie o 19.00. Przy okazji nawiedzenia relikwii będzie można nabyć przepiękną książkę o św. Jose.

3. Więcej o kulcie relikwii, istocie odpustu, postaci Świętego przeczytamy w specjalnie wydanej broszurze dostępnej przy wyjściu z kościoła.

4. Dzięki grupie inicjatywnej ukochanych parafian po Mszy Świętej odpustowej zapraszamy wszystkich do wspólnego stołu (agape) z naszym regionalnym jedzeniem (z możliwością wzięcia na wynos). Ewentualne ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz kościoła i parafii. Dzisiaj zaraz po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne, dla tych, którzy chcieliby włączyć się w uroczystość odpustową.

5. W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych na wypominkach: Żarnowo (wtorek i środa) o 17.00. Po wypominkach Msza Święta.

6. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Intencje mszale: Żarnowo ? 24 listopada w sobotę o 12.00: Za Parafian, +Olgierd, +Czesław, +Witold Suleja; 25 listopada (niedziela) – +Henryk Łuczak. W Koniewie – +Stanisława Łyczko (w rocz.), +Edmund Kobielski.

8. We wtorek 20 listopada po Mszy Świętej spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami. Proszę przynieść zeszyty za sprawdzianami niedzielnych Mszy Świętych i uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

9. Dziękuję bardzo za sprzątanie naszych świątyń. W Żarnowie pani Wandzie Walczak, Karolinie Jarmuła i Józefie Kwintal; w tym tygodniu prosimy o tę posługę panią Agnieszkę Jarczewską, Mirosława Pasik i Ewę Tomalę.

10. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościoła (parafiance za nowy mszał (550 zł) z okazji imienin ? odpustu naszego kościoła) . Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy!

11. Wysłaliśmy różańce więźniom, które zbieraliśmy przez cały październik. Bóg zapłać pani Ilonie Szkudlarek z Siniechowa za inicjatywę i realizację tego przedsięwzięcia.

12. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na Wydział Teologiczny US i KUL. Natomiast w przyszłą niedzielę w Żarnowie będziemy kontynuować zbiórkę na figury do szopki bożonarodzeniowej.

13. Miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia i do zobaczenia! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!